Uvaženi roditelji,
Dozvolite da Vam na početku zahvalim na izuzetnoj saradnji tokom priprema našeg zajedničkog novog, velikog koraka.Ova produkcija predstavlja najveći izazov svim školama širom svijeta.
Evo uputstava za predstojeću premijeru uz molbu da potpišete primjerak i vratite sekretarijatu.
Djeca će boraviti sve vrijeme u pozorištu i o njima će brinuti tim, posebno angažovan za te potrebe, kao i prošle godine.
Svaka grupa ima svoju garderobu, gdje će ih sačekati kostimi, šminker i frizerka za korekcije.
Proba će početi u 14 h i trajati do 16 h. Do pretpremijere radićemo korekcije šminke i frizura, kostima i imati mali odmor.
Nakon prve predstave biće kratka pauza, koju će, takodje, provesti u pozorištu jer je prekratko vrijeme za odlazak kući.
Djecu dovodite na službeni ulaz gdje ćete ih i preuzeti u 21 h.
- Djeca treba da dodju u teatar u 13:30 h,
- Podrazumijeva se da će biti naspavani i da će dobro ručati,
- Sa sobom nose sendvič i vodu (čokoladicu),
- Pored napravljene frizure (različito za svaku grupu), nose bijele hulahopke, baletske patike, bodi.
Radost i teret ovog velikog dogadjaja nosimo zajedno. Pridržavajući se uputstva i uz blagovremeno upućene sugestije zajedno doprinosimo uspješnoj realizaciji ovog spektakla.
Napominjem da je škola uložila i ulaže maksimalne napore da obezbijedi sve uslove, angazujući veliki broj ljudi u ukupnoj tehničkoj i svakoj drugoj logistici.
Ne treba posebno naglašavati da je dobro raspolozenje i radost ključna za sve nas- i za djecu i za školu.
Ljubazno molim da na Oglasnoj tabli, kao i na sajtu www.princezaksenija.com pratite obavještenja o svim aktuelnim dogadjajima bitnim za naš rad.
U nadi da će nedelja proteći u slavu velikog praznika baleta,
Srdačno Vas pozdravljam,
Vanja Pantović
Direktor
Zaključci sa sjednice
Na svojoj sjednici održanoj 28.11.2013.godine, Škloski odbor Privatne ustanove škole za osnovno baletsko obrazovanje „Princeza Ksenija“ donio je sledeće
Z A K L J U Č K E
1.Da se roditelji putem pisma, i direktno na javnim časovima, podsjete na obavezu redovnog izmirivanja školarine i sredstava za fundus, shodno članu 6 ugovora o upisu, kako se ne bi dovodila u pitanje premjera ''Krcko Oraščić'', predviđena za 08.11.2013.godine u CNP-u kao i redovno funkcionisanje Škole;
2.Da se roditeljima, takođe putem pisma, objasni da u Školi postoji nesmetana mogućnost vježbanja na poantima za djevojčice za koje ovo vježbanje predviđeno, jer u manjoj sali postoji odgovarajući baletski pod za predviđen za ove namjene;
3.Da gospođa Gordana Stevanović bude predsjednik Savjeta roditelja Škole, a da se svaka aktivnost i zaključak Savjeta objave na sajtu Škole.
Predsjednik školskog odbora
Zorica Đukić
OBAVJEŠTENJE
PR.II i PRVI RAZRED NASTUPIĆE 15. DECEMBRA NA PROSLAVI „ZIMSKE ČAROLIJE“
SA POČETKOM U 10 h,
MALL OF MONTENEGRO.
KOSTIMI ĆE BITI BLAGOVREMENO PODIJELJENI.
OBAVJEŠTENJE
UTORAK, 03.12. ZAJEDNIČKE PROBE:
U 19 h Berlin i IV razred
U 20:00 – 21:15 h Miševi (II razred), Roditelji (V i VI razred) i djeca (III razred)
Školu će posjetiti Atlas televizija, zato molimo djecu da dođu sređena ( punđa, triko, bijele hulahopke i baletanke).
OBAVJEŠTENJE
JAVNI ČASOVI BIĆE ODRŽANI 25., 26., 27. I 28. NOVEMBRA PO REDOVNOM RASPOREDU!
KOD PROF. KATJE PETROVSKE
25. 11. BERLIN (V i VI razred)
IV razred
26. 11. V i VI razred
KOD PROF. EMME VELJIĆ
27. 11. PR.II – 1
PR.II – 2
II razred
28. 11. PR.I – 1
PR.I – 2
I razred
III razred
OBAVJEŠTENJE
U SUBOTU, 09.11. BIĆE ODRŽANO PRVO PREDAVANJE UVAŽENIH PROFESORA SA UNIVERZITETA DONJA GORICA.
OBAVEZNO PRISUSTVO IV, V i VI RAZREDA !
12 h BONTON mr ALEKSANDRA VUKOVIĆ
13 h ISTORIJA UMJETNOSTI U POKRETU mr NIKOLA MARKOVIĆ
Poziv
Ambasada Ukrajine i Harmonika Montefest
imaju čast da pozovu na koncert ukrajinskog akordeonista Vitalija Zaeca
u ponedeljak, 14 Oktobra 2013 g. u 19:30 sati
Kript Sаbornog hrаma
Hristovog Vаskrsenjа u Podgorici
Poziv
UVAŽENI RODITELJI,
BALETSKA ŠKOLA “PRINCEZA KSENIJA”
VAS POZIVA DA SVOJIM PRISUSTVOM
UVELIČATE KONCERT UKRAJINSKOG
UMJETNIKA VITALJA ZAECA!
RASPORED
PRIPREMNO I
Odjeljenje 1
Utorak 17:00 – 17:45 h kl.balet
17:45 – 18:30 h poznavanje muzike
Četvrtak 17:00 – 17:45 h kl.balet
_____________________________________________________
Odjeljenje 2
Utorak 18:00 – 18:45 h kl.balet
18:45 – 19:30 h poznavanje muzike
Četvrtak 18:00 – 18:45 h kl.balet
_____________________________________________________
PRIPREMNO II
Odjeljenje 1
Ponedjeljak 17:00 – 18:00 h kl.balet
18:00 – 18:30 h poznavanje muzike
Srijeda 17:00 – 18:00 h kl.balet
_______________________________________________________
Odjeljenje 2
Ponedjeljak 18:00 – 19:00 h kl.balet
19:00 – 19:30 h poznavanje muzike
Srijeda 18:00 – 19:00 h kl.balet
________________________________________________________
PRVI RAZRED ( I )
Utorak 19:00 – 20:00 h kl.balet
20:00 – 20:30 h poznavanje muzike
Četvrtak 19:00 – 20:00 h kl.balet
Petak 19:00 – 20:30 h kl.balet
______________________________________________________
DRUGI RAZRED ( II )
Ponedjeljak 19:00 – 20:30 h kl.balet
Srijeda 19:00 – 20:30 h kl.balet
Subota 10:00 – 11:30 h kl.balet/repertoar
11:30 – 12:15 h poznavanje muzike
___________________________________________________________
TREĆI RAZRED ( III )
Utorak 20:00 – 21:00 h kl.balet
Četvrtak 20:00 – 21:00 h kl.balet
Subota 10:45 – 11:30 h poznavanje muzike
11:30 – 13:00 h kl.balet/repertoar
ČETVRTI RAZRED ( IV )
Ponedjeljak 19:00 – 21:00 h kl.balet
Srijeda 19:00 – 21:00 h kl.balet
Petak 19:00 – 21:00 h kl.balet
___________________________________________________________
PETI I ŠESTI RAZRED ( V i VI )
Utorak 19:00 – 21:00 h kl.balet
Četvrtak 19:00 – 21:00 h kl.balet
Subota 13:00 – 15:00 h kl.balet
______________________________________________________________
GRUPA BERLIN(V I VI ) I SREDNJA ŠKOLA
Ponedjeljak 17:00 – 19:00 h kl.balet
Utorak 16:00 – 18:00 h kl.balet
Srijeda 17:00 – 19:00 h kl.balet
Raspored
PRIPREMNO I
Termin 1
Utorak 17:00 – 17:45 h
Četvrtak 17:00 – 17:45 h
Termin 2
Utorak 18:00 – 18:45 h
Četvrtak 18:00 – 18:45 h
PRIPREMNO II
Termin 1
Ponedjeljak 17:00 – 18:00 h
Srijeda 17:00 – 18:00 h
Termin 2
Ponedjeljak 18:00 – 19:00 h
Srijeda 18:00 – 19:00 h
PRVI RAZRED ( I )
Termin 1
Utorak 19:00 – 20:00 h
Četvrtak 19:00 – 20:00 h
Petak 19:00 – 20:30 h
DRUGI RAZRED ( II )
Termin 1
Ponedjeljak 19:00 – 20:30 h
Srijeda 19:00 – 20:30 h
Subota 10:00 – 11:30 h
TREĆI RAZRED ( III )
Termin 1
Utorak 20:00 – 21:00 h
Četvrtak 20:00 – 21:00 h
Subota 11:30 – 13:00 h
ČETVRTI RAZRED ( IV )
Termin
Ponedjeljak od 19:00 - 21:00 h
Srijeda od 19:00 - 21:00 h
Petak od 20:00 - 21:00 h
PETI I ŠESTI RAZRED ( V i VI )
Termin 1
Utorak 19:00 – 21:00 h
Četvrtak 19:00 – 21:00 h
Petak 19:00 – 20:00 h
BERLIN I SREDNJA ŠKOLA
Termin 1
Ponedjeljak 17:00 – 19:00 h
Utorak 17:00 – 19:00 h
Srijeda 17:00 – 19:00 h
BERLIN I SREDNJA ŠKOLA
Mina Vuković Tamara Radonjić Anastasija Šofranac Jana Milošević Mija Ćorović Anja Obradović Sonja Bajković Marija Vučinić Nađa Mišković Ivana Bobičić Maša Brajović Maša Mićović
PETI I ŠESTI RAZRED ( V i VI )
Mia Đoković Jelena Stevanović Tijana Dragović Barbara Migliardi Anastasija Tomić Barbara Vukadinović Leonora Brajović Mina Peruničić Čarna Prelević Katarina Vujošević Ivana Lješković Tea Dervanović
PO ISTAKNUTOM RASPOREDU NASTAVA POČINJE OD 16.SEPTEMBRA!
PRIVREMENI RASPORED
Nova djeca
|
od Ponedjeljka do Petka
Ponedjeljak, Srijeda, Petak
|
17:00 – 18:00 h
18:00 – 19:00 h
|
|
|
|
Pripremno II
|
Utorak
Četvrtak
|
18:00 – 19:00 h
18:00 – 19:00 h
|
|
|
|
Prvi razred
|
Ponedjeljak
Četvrtak
|
19:00 – 20:00 h
19:00 – 20:00 h
|
|
|
|
Drugi razred
|
Utorak
Petak
|
19:00 – 20:00 h
19:00 – 20:00 h
|
|
|
|
Treći razred
|
Ponedjeljak
Srijeda
|
20:00 – 21:00 h
19:00 – 20:00 h
|
|
|
|
Četvrti razred
|
Utorak
Četvrtak
|
20:00 – 21:00 h
20:00 – 21:00 h
|
|
|
|
Peti razred
|
Srijeda
Petak
|
20:00 – 21:00 h
20:00 – 21:00 h
|
|
|
|
Šesti razred
|
Srijeda
Petak
|
20:00 – 21:00 h
20:00 – 21:00 h
|
OBAVJEŠTENJA
I
Poštovani,
Škola počinje sa nastavom 02. Septembra po rasporedu koji je istaknut na oglasnoj tabli. Formalnosti oko upisa možete obaviti od 26. do 30. Avgusta u periodu od 17 h do 20 h.
II
- Za upis su potrebna sledeća dokumenta:
- 1.*UPISNICA;
- 2.SVJEDOČANSTVO O ZAVRŠENOM RAZREDU;
- 3.IZVOD IZ MATIČNE KNJIGE ROĐENIH;
- 4.*UGOVOR O UPISU;
- 5.UPISNINA OD 5,00 EURA.
Dokumenta označena (*) popunjavaju se u Školi.
- Cijena školarine na godišnjem nivou za Pripremne razrede iznosi
330,00 eura, a od I do VI razreda iznosi 550,00 eura.
- Mogućnosti plaćanja školarine:
1. uplatom cjelokupnog iznosa školarine sa 20% popusta;
2. uplatom polugodišnje školarine sa 10% popusta;
3. uplatom 20% od ukupnog iznosa školarine a ostalo u osam(8) jednakih mjesečnih rata i to od 1. do 5. u mjesecu za tekući mjesec (oktobar, novembar, decembar, januar, februar, mart, april i maj).
4. sestre ostvaruju 20% popusta.
OBAVJEŠTENJE ZA ARTEK
RODITELJSKI SASTANAK 11. JUNA
GENERALNA PROBA 16. JULA U 19 h
PUTOVANJE 17. JULA U 12:30 h
PLAN RADA DO KRAJA ŠKOLSKE GODINE
ZAVRŠNI ISPITI – U REDOVNIM TERMINIMA
Kod prof. Katje Petrovske
03. jun III razred
04. jun VI , IV i V razred
Kod prof. Jana Kisiljeva
05. jun IV i V razred
Kod prof. Emme Veljić
05. jun PR.I – 1, PR.II – 1, I razred (oba odjeljenja)
06.jun PR.II – 2, PR.I – 2, II razred (oba odjeljenja)
ISPITNA KOMISIJA :
Prof. Katja Petrovska
Prof. Svetlana Arkadijevna Tsidilina – zaslužni umjetnik Ruske federacije
Prof. Jan Kisiljev
10. i 11. JUN REDOVNA NASTAVA
12. JUN PODJELA SVJEDOČANSTAVA PO SLEDEĆEM RASPOREDU:
U 18 h PR. I i PR.II
U 19 h I, II razred
U 20 h III, IV, V i VI razred
VANREDNI ROK ZA POLAGANJE ZAVRŠNOG ISPITA JE 10. JUN U 19 h ZA UČENIKE KOJI SU BILI SPRIJEČENI DA POLAŽU ISPIT U REDOVNOM ROKU!
OBAVJEŠTENJE
U SUBOTU, 01.06. U 12 h ŠKOLU ĆE POSJETITI AMBASADOR NARODNE REPUBLIKE KINE NJ.E. GOSPODIN ŽI ŽAO LIN I NJEGOVA SUPRUGA GOSPOĐA MEJ.
NA SVEČANOSTI POVODOM SVJETSKOG DANA DJETETA BIĆE PRIREĐEN PROGRAM, IZVOĐENJE KINESKIH PJESAMA ZA DJECU I DEGUSTIRANJE KINESKE HRANE.
UČENICI II i III RAZREDA TREBA DA BUDU U ŠKOLI U 11:45 h U RADNOJ OPREMI.